23 stycznia 2020

VIESSMANN – PRĄD ZE SŁOŃCA

Viessmann Vitovolt – Wykorzystanie Słońca do wytwarzania prądu, kóre jest nie tylko niewyczerpywalnym, ale także i najbardziej ekologicznym źródłem energii.

Fotowoltaika – a więc pozyskiwanie prądu elektrycznego bezpośrednio z energii słonecznej, jest elegancką i pewną możliwością. Instalacje fotowoltaiczne wytwarzają energię w ciągu dnia, a wi   ęc właśnie wtedy, gdy istnieje wysokie zapotrzebowanie.

Z instalacją fotowoltaiczną na dachu każdy właściciel domu staje się producentem prądu. I to w bardzo prosty sposób – wystarczy zamontować moduły fotowoltaiczne na dachu, połączyć złącza wtykowe okablowania i przyłączyć do falownika – i gotowe. Montaż instalacji zawsze odbywa się przez uprawnionego Instalatora. Po montażu konieczne jest zgłoszenie przyłączenia instalacji fotowoltaicznej do Dystrybutora Energii, a prąd oddaje się bezpośrednio do publicznej sieci energetycznej. Coraz więcej inwestorów interesuje się dzisiaj tym sposobem wytwarzania prądu. Firma Viessmann oferuje kompletne zestawy fotowoltaiczne dla domów jednorodzinnych, zbudowane w oparciu o markowe komponenty gwarantujące najwyższą jakość oraz wieloletnią trwałość systemu (gwarancja efektywności do 25 lat). W zestawie znajdują się wszystkie niezbędne komponenty wymagane przy instalacji.

W ofercie firmy Viessmann maja Państwo do wyboru:

– gotowe pakiety z modułami fotowoltaicznymi (od 8 do 25 modułów czyli od 2,48kWp do 7,75 kWp) wraz z osprzętem do montażu na dachu

lub

– indywidualnie dobierane rozwiązania zgodnie z Państwa potrzebami i warunkami montażowymi wynikającymi z rodzajów dachu Państwa domu

Szczegółowe opisy pakietów fotowoltaicznych wraz wyszczególnieniem elementów składowych znajda Państwo w naszym sklepie internetowym: kotły-sklep.pl (link: fotowoltaika)

W ofercie firmy Viessmann znajdą Państwo moduły fotowoltaiczne z monokrystalicznymi ogniwami solarnymi w dwóch mocach:

– Vitovolt 300, typ 310 WB – srebrna rama – moc znamionowa 310 kWP

– Vitovolt 300, typ 340 WA – czarna rama – moc znamionowa 340 kWP

 

Dotacja “Mój Prąd” od 13 stycznia 2020

Jeżeli jesteś osobą fizyczną, która będzie wytwarzać energię elektryczną na własne potrzeby i masz zawartą umowę kompleksową z zakładem energetycznym możesz starać się o dotację w programie Mój Prąd. Wysokość dotacji to 5 000 zł.

O dotację w programie Mój Prąd możesz ubiegać się jeśli:

  • Twoja instalacja jest już wykonana i podłączona do sieci elektroenergetycznej(m.in. posiadasz licznik dwukierunkowy);
  • Twoja instalacja fotowoltaiczna jest o mocy 2-10 kW i jest przeznaczona na cele mieszkaniowe;
  • Wydatki poniosłeś od 23 lipca 2019 r. i instalacja nie została zakończona przed tą datą;
  • Twoja inwestycja nie jest rozbudową już istniejącej instalacji;

Szczegółowe informacje na internetowej: mojprad.gov.pl

Jeżeli szukasz firmy, która wykona dla Ciebie instalację fotowoltaiczna na terenie Krakowa lub okolic to zachęcamy do kontaktu z naszym Doradcą Technicznymi w Salonie Firmowym Viessmann w Krakowie :

Filip Odrobiński

tel. 509 373 467, e-mail: fodrobinski@ziskr.pl

 

Pokazowa instalacja fotowoltaiczna Viessmann Vitovolt

W naszym Salonie Firmowy Viessmann w Krakowie zamontowaliśmy instalacje fotowoltaiczna składającą się z 8 płyt Vitovolt każda o mocy 310Wp współpracujące z falownikiem  Fronius Symo.

Wszystkich zainteresowanych prądem ze słońca zapraszamy do naszego Salonu.

Przed montażem płyt:

Po montażu płyt:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

↓