Krakow.pl – Im szybciej wymienisz piec, tym lepiej!

Krakow.pl:

“Jeszcze przez niecały miesiąc, składając wniosek o udzielenie dotacji na wymianę pieca węglowego na ogrzewanie proekologiczne, można uzyskać do 80 proc. kosztów kwalifikowanych. Od przyszłego roku dotacja wyniesie maksymalnie 60 proc. Warto więc nie zwlekać i złożyć wniosek w punktach informacyjno-doradczych Urzędu Miasta Krakowa już teraz!”

Co ważne, w Krakowie w ostatnich latach udało się zmniejszyć liczbę starych, nieekologicznych pieców z 24 tys. do liczby poniżej 10 tys. Zlikwidowano zatem znaczną liczbę kopciuchów! Te dane wskazują, że krakowianie są najbardziej wyedukowanymi pod względem ekologicznym mieszkańcami w Polsce. “

 

 

W ramach programu mieszkańcy Krakowa oprócz wymiany kotła węglowego na np. kocioł gazowy,  mogą starać się o dotacje na montaż odnawialnego źródła ciepła – np. pompy ciepła Vitocal. Dotacja w roku 2017 na pompę ciepła wynosi do 30 000 zł.

Wszystkich zainteresowanych programem wymiany pieca węglowego na kocioł gazowy Viessmann Vitodens lub pompę ciepła Viessmann Vitocal w ramach programu PONE (Program Ograniczania Niskiej Emisji dla miasta Krakowa) zapraszamy do kontaktu z naszą firmą: doradzimy technicznie, przygotujemy dla Państwa wniosek i finalnie zamontujemy urządzenie zgodne z Państwa potrzebami. Nasi doradcy są dostępni pod nr telefonów 500 065 196 i 509 373 467. Pełne dane kontaktowe znajda Państwo tutaj.

↓