krakow.pl: Palenie śmieci zabija

Na oficjalnej stronie miasta Krakowa pojawił się ciekawy artykuł „Palenie śmieci zabija” (www.krakow.pl – link do artykułu) – o konsekwencjach palenia śmieciami w domowych kotłach centralnego ogrzewania:

“Tlenek i dwutlenkrakow-pl-palenie-smiec-zabija-20161122ek węgla, dwutlenek siarki, chlorowodór i cyjanowodór – to tylko niektóre szkodliwe związki, jakie powstają przy spalaniu śmieci w nieprzystosowanych do tego celu instalacjach. Pomimo przestróg lekarzy i apeli aktywistów oraz samorządowców nadal nie brakuje osób, które uprawiają ten zgubny proceder czy wręcz zachęcają do spalania odpadów.”

“Magistrat przypomina, że w przypadku stwierdzenia palenia śmieci w nie przeznaczonych do tego instalacjach grożą sankcje karne wynikające z art. 71 ustawy o odpadach. Grzywna może wynieść nawet 5 tys. złotych. Przypadki spalania odpadów w nieprzystosowanych do tego instalacjach należy zgłaszać na numer alarmowy Straży Miejskiej 986.”

Wszystkich zainteresowanych programem wymiany pieca węglowego na kocioł gazowy Viessmann Vitodens lub pompę ciepła Viessmann Vitocal w ramach programu PONE (Program Ograniczania Niskiej Emisji dla miasta Krakowa) zapraszamy do kontaktu z naszą firma – dane do kontaktu tutaj

↓